Ben Kimim

bengusu ozcanMerhaba! 1995 yılının ilk günü, küçük ve fantastik memleketim Çorum’da, ismimin bir harfinin yanlış yazılmasıyla Bengüsu bebek olarak doğdum. Hadi bakalım büyük şehir deyip liseyi Atatürk Fen Lisesi’nde yatılı okuduğum için de İstanbul’da büyüdüm. Sonrasında kalbimin sultanı Sabancı Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği ve Psikoloji okudum. Şimdi Procter&Gamble şirketinin Varşova ilindeki merkezinde, data ile ilgilenen bir teknoloji neferi olarak çalışıyorum.

Yazmaya, fotoğraf çekmeye, seyahat etmeye; her şeyden de öte paylaşmaya olan tutkum, bu sitenin var olma nedeni. Bu yazılarda sohbetimi beğenirseniz, daha uzun ve daha tatlıları için kitaplarım Maskeli Kedi ve Antika Adam’ı da okuyabilir veya Spotify’daki podcast’im The Generalist’i takip edebilirsiniz. Toplumsal cinsiyet yargılarına karşı gönüllü yazarlarla oluşturduğumuz çocuk kitabı “Kendi Yolunda” ile ilgili bilgiye de bu siteden ulaşabilirsiniz 🙂

Dünü anlattım, bugünü anlattım. Peki ya yarın? Öğrendim ki kendini yüzde yüz tanımak diye bir şey yok! Siz her adımda değişirken bir sonraki adım ne olmalı, nasıl tahmin edeceksiniz? O yüzden şimdilik her maceraya açık olmak lazım. Ne demiş anneannelerimiz, “ay evladım, hakkımızda hayırlısı olsun !”

Show Buttons
Hide Buttons